ile materiału kupić

Zastanawiasz się, ile materiału kupić na sukienkę, ile materiału na bluzkę, a ile na spodnie? Jeśli jeszcze nie masz wystarczającej wprawy i nie poruszasz się w materiałowym świecie jak szpulka w bębenku, mamy dla Ciebie specjalną tabelkę, przygotowaną przez Ewę, która na co dzień wybiera dla Ciebie materiały widoczne w poszczególnych kategoriach w naszym sklepie internetowym.

Jeśli jesteś właśnie na etapie przeglądania kolejnych pięknych materiałów i chodzi Ci po głowie pytanie: "Ile materiału potrzeba na...?", skorzystaj z poniższej ściągi, w której zostały oszacowane orientacyjne zużycia materiałów potrzebne do uszycia poszczególnych ubrań.

Zużycie zostało obliczone przy założeniu, że materiał ma od 140 do 160 cm szerokości. Dla materiałów, które mają mniejszą szerokość, zużycie będzie większe, a dla materiałów, które mają szerokość powyżej 170 cm, zużycie będzie mniejsze. 

Zużycie dotyczy najczęściej spotykanych projektów: pamiętaj, że każda dodatkowa falbanka, kieszonka, kołnierzyk i mankiet, to dodatkowe centymetry potrzebnego materiału. Więcej informacji o tym, jak prawidłowo obliczać zużycie tkaniny tudzież dzianiny znajdziesz w naszym wpisie na blogu tutaj.

Jak korzystać z tabelki?

  • pierwsza kolumna informuje Cię, w jakiej grupie asortymentów jesteś: bluzki, sukienki, spodnie itd.,
  • druga kolumna precyzuje, jaki jest dokładny rodzaj asortymentu, czyli czy bluzka ma rękaw krótki, czy długi itd.,
  • trzecia kolumna to ściąga dla szukających szybkiej odpowiedzi, czyli: jeśli wiesz, że chcesz uszyć bluzkę z krótkim rękawem, patrzysz na przypisaną wartość liczbową i zamawiasz dokładnie taką ilość materiału; jeśli nie masz wprawy w szyciu i boisz się ewentualnych błędów w trakcie zszywania, możesz założyć nieco wyższą wartość, 
  • czwarta kolumna to kolumna dla szukających odpowiedzi, wytłumaczenia i zrozumienia - w tej kolumnie Ewa tłumaczy od czego zależy zużycie materiału i co rzutuje na liczbę, która pojawiła się w trzeciej kolumnie, 

 

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania pamiętaj, że zawsze jesteśmy do dyspozycji i możesz się z nami skontaktować:

poprzez mail: [email protected] lub telefonicznie: +48 533 679 199